Pomoc
Musisz uaktualnić Flash Playera
Musisz uaktualnić Flash Playera
GoSaleRTV i AGDSprzęt audio dla domu Gramofony
Aukcja


 
GoSale
Pro-Ject XTension zapraszamy na odsłuch + GRATISY (Numer 373505)

Dane
Cena Kup Teraz! 16 989.00 zł
Do końca Zakończona
15 stycznia 2018 roku o godz.: 08:00:43
Dodaj do obserwowanych aukcji
Sprzedający www.audiotrendt.com.pl (0)
Zadaj pytanie sprzedającemu
Pokaż aukcje użytkownika
Lokalizacja Kraków
Uwagi Użytkownicy bez pełnej aktywacji konta nie mogą brać udziału w tej aukcji.
Koszt przesyłki pokrywa Kupujący

Transport
Płatność
Odbiór osobisty
Wpłata na konto bankowe (płatność z góry) Koszt: Brak danych

Dodatkowe informacje
1. Szybka i tania przesyłka.

2. Przesyłka standardowa.
( Przelew, Gotówka )

3. Odbiór osobisty w naszym salonie AUDIOtrendt Kraków al.Pokoju 82
tel/fax 126861015, kom 791063315 e-mail: fhrynex1@tlen.pl

4. Do towaru dołączamy paragon fiskalny, lub FV.

Bank Pekao S.A. Kraków: 84 1240 4605 1111 0000 5468 3156

Salon czynny:

od poniedziałku do piątku, do godz. 11.00 do 18.00
sobota od 10.00 do 14.00
niedziela nieczynnyOpis

Pro-Ject XTension zapraszamy na odsłuch ( + GRATISY*  )

 

Pro-Ject XTension zapraszamy na odsłuch ( + GRATISY* )

Salon AUDIOtrendt Kraków al.Pokoju 82

tel. 791063315 tel. 509188477

tel./fax 012 6861015

F.H.RYNEX - Audiotrendt Kraków jest autoryzowanym dealerem produktów Pro-Ject

 

*Do Gramofonu Pro-Ject XTension w kolorze olive, kompetna wkładka gramofonowa SUMIKO BlackBird GRATIS ! ( dodatkowo szczotka do igły i płyt w prezencie )

Cena:16989 zł (model z ramieniem PJ12ccEVO)

Cena:20390 zł (model z ramieniem AS-309S)

Cena:22490 zł (model z ramieniem RS-309D)Pro-Ject Classic line
Już z nazwy serii można wywnioskować, że mamy do czynienia z gramofonami o klasycznym wizerunku - czyli bazą gramofonu w kształcie prostokątu. Produkty różnią się swoim wyposażeniem i konstrukcją, można nabyć gramofony z wkładką, wyposażone w regulację obrotów i wyłącznik krańcowy, czy też bardziej audiofilskie wersję z 12 ramieniem, ciężkim talerzem oraz pokrywą z akrylu.

Gramofon Pro-Ject X-tension
Powrót do klasyki, czyli duży, ciężki gramofon z 12 ramieniem nowej generacji PJ 12ccEVO, tak można określić wprowadzenie tego gramofonu do oferty Pro-Jecta. Cenowo jednak wzbija się ponad dotyczasową filozofię firmy. W gramofonach do 7000zł, jest PJ nr.1 na rynku. Jak obroni się nowa konstrukcja wśród konkurencji droższych gramofonów? Zobaczymy. Ma jednak nie złe atuty zostać uznanym, pełnowartościowym produktem w przedziale cenowym 15-20tyś zł. Aluminiowy talerz o masie 5,7kg (30cm średnicy), pokryty winylem - ze zprasowanych w kilku warstwach płyt winylowych - osadzono na odwróconym łożysku ceramicznym i dodatkowo uzupełniono, jak w modelu RPM 10, w magnes. Drugi pierścień - magnes - znajduje się na bazie gramofonu, co powoduje efekt poduszki magnetycznej wspomagający łatwiejszy obrót talerza. W bazę wbudowany jest elektroniczny regulator obrotów Speed Box SE. Jednym przyciskiem możemy gramofon włączyć, obniżyć lub podwyższyć rpm. Wybraną wartość odczytamy na wyświetlaczu alfanumerycznym. Cały gramofon stoi na nóżkach wykonanych z aluminiowych wałków, odsprzęgniętych magnesami. Część górną nóżki dodatkowo odsprzęgnięto Sorbothanem. Jednak najważniejszym atutem jest ramię nowej generacji oznaczane symbolem PJ 12ccEVO. Ramię wykonano z włókien węglowych i osadzono w solidnej bazie - obejmie, do której przymocowane są łożyska. Nowym elemtem mechanicznym jest również przeciwwaga - posiada amortyzację z Sorbothanu - bardzo przecyzyjnie umożliwia ustawić nacisk wg podziałki na pierścieniu plastikowym umieszczonym przeciwwadze. Akrylowa pokrywa, zasilacz, przewód sygnałowy PJ Connect It Phono DIN5-RCA C to podstawowe akcesoria dołączone do gramofonu.
X-tension produkowany jest w czterech wykończeniach bazy: lakier piano, cherry, apple i olive
Można zamówić również z ramieniem: Orotofon AS-309Slub RS-309D.

- Pokrywa
- Ramię Pro-Ject 12ccEVO, Orotofon AS-309Slub RS-309D
- Elektroniczna regulacja obr. Tak, Speed Box SE
- Przewód gramofonowy tak, PJ Connect It 5din-RAC c, 1,23m
- Docisk płyty
- Stosowana przeciwwaga 9 5-7g, 7-10g, 9-11g
- Stosowana przeciwwaga 12 4-7g, 6-9g, 8-12g
- Prędkości obrotowe 33,33/45,11, 78r.p.m.
- Odchylenie obrotów ±0,01 %
- Kołysanie obrotów ±0,09 %
- Stosunek S/N -73dB
- Nacisk 10 - 35mN
- Długość ramienia 9 " (230mm)
- Efektywna masa ramienia 8g(9), 10,5 (12)
- Overhang 18mm (9), 13,2 mm(12)
- Waga telerza /średnica 5,7kg/300mm
- Rozmiary (otwarta pokrywa) 550x550x560mm
- Rozmiary (zamknięta pkrywa) 550x250x450mm
- Waga z pokrywą 20kg
- Zasilanie 16V/1000mA, AC
- Pobór mocy 2W

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Pro-Ject objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.

ARTYKUŁ:

Długie ramię analogu
Pro-Ject zawojował świat analogu audio dzięki szerokiej ofercie świetnych gramofonów. W dużej mierze właśnie dzięki Pro- Jectowi gramofon nie tylko wyszedł z głębokiej defensywy, do jakiej przez wiele lat spychał go CD, ale też zszedł z piedestału – stał się dostępny dla szerokich rzesz ludzi.
Model Pro-Ject X-tension to nie tyle "napięty przez faktor X" (ew. "rozciągnięty") RPM10, a kompletnie nowa konstrukcja, która w kilku punktach wręcz zrywa z wypracowanymi przez lata paradygmatami PJ. Mimo że niemal wszystko jest w nim - na pierwszy rzut oka - nowe, po chwili okazuje się jednak, że to logiczny krok naprzód: wykorzystywane pomysły wypracowane w wielu poprzednich modelach tutaj zgrabnie połączono w jedną całość. Czy takie "szlifowanie" i przenoszenie tańszych rozwiązań ma szansę powodzenia? Tak, jeśli zostanie przeprowadzone z wielką znajomością sprawy. Ludziom z Pro-Jecta udało się przygotować rasowy, hi-endowy gramofon, który choć nie bez ograniczeń, wstępuje do elitarnego klubu bez kompleksów.
Pro-Ject X-tension jest gramofonem o pełnym, prostokątnym chassis, co w tej firmie jest raczej wyjątkiem. Wprawdzie zarówno najtańsze modele z serii Debut, jak i droższe z serii Classic (z literką X w nazwie) mają podobne obudowy, ale prestiżowa seria RPM (w tym do niedawna najdroższe modele 9.1 X oraz 10) miały podstawę zredukowaną do minimum.
W topowym modelu inżynierowie poszli jednak na całość: zastosowali pełnowymiarowe, klasyczne, solidne, kwadratowe chassis z płyty MDF. Jego wielkość jest determinowana kilkoma czynnikami. Z jednej strony możliwie najdalej od talerza odsunięto jedyną w tym urządzeniu elektronikę, mianowicie regulację i stabilizację obrotów. To po prostu Speed Box SE, dostępny u Pro-Jecta oddzielnie, tutaj zintegrowany z gramofonem. Możemy dzięki niemu za naciśnięciem jednego guzika włączyć silnik a także zmienić jego prędkość obrotową. Można też podwyższyć lub obniżyć rpm. Wybraną wartość odczytamy z dużego, niebieskiego wyświetlacza alfanumerycznego.
Pro-Ject X-tension - ramię na rozpęd
Jednak tym, co bezpośrednio "rozdmuchało" podstawę Pro-Ject X-tension , jest ramię o długości 12 cali. Szerzej o zaletach i wadach takiego rozwiązania w tabelce, a teraz powiedzmy jedynie, że to naprawdę wyjątkowo długie, a przez to też ciężkie ramię, wymagające dużej i/lub stabilnej podstawy. W Pro-Ject X-tension zastosowano zupełnie nowe, własne opracowanie Pro-Jecta - model 12cc EVO (Evolution). Z jednej strony jest to proste przedłużenie – nomen-omen – modelu 9cc (w pełni węglowego, wraz ze zintegrowaną główką ramienia, które mogliśmy znaleźć już w modelu RPM 9.1X i RPM 10); z drugiej - zmiany w nim wprowadzone są znaczące.
Przede wszystkim wymieniono dwa elementy. Obejmę, do której montowane jest ramię oraz trzpień, po którym ślizga się przeciwwaga – została ona zresztą też przeprojektowana i dostarczana jest w dwóch wymiarach. Obejma, do której montuje się pionowe łożyska jest znacznie szersza i masywniejsza niż wcześniej; ostatecznie ma teraz utrzymać możliwie najlepiej długą, a więc i ciężką rurkę. Wymieniono też trzpień, o którym wspomniałem, na metalowy. Poprzednio stosowany plastik miał swoje zalety, lecz i jedną znaczącą wadę: nie był wystarczająco sztywny. Teraz przeciwwaga kręci się stabilniej i da się ustawić nacisk o wiele dokładniej - do 0,1 g. Nowe przeciwwagi są wykonane precyzyjniej, podobnie naniesiono na nie podziałki, tył wyłożono sorbotanem tłumiącym drgania.
Ramię 12ee EVO pozwala na wykonanie wielu korekt – możemy np. ustawić VTA (zmienić wysokość punktu zwieszenia ramienia względem talerza), poluzowując dwie śruby i przesuwając kolumnę w górę lub w dół.
W najlepszych ramionach, w tym m.in. SME i Jelco, przewód kończy się męską stroną łącza typu DIN, zawsze złoconego i wysokiej klasy. Interkonekty z żeńską częścią (gniazdem) są produkowane przez wielu specjalistów i lepiej od razu zaopatrzyć się w tego typu kabelek od Jelco, van den Hula albo – jeśli fundusze pozwalają – XLO lub Acrolinka. Dostarczany z Pro-Ject X-tension kabel jest świetny, widać, że nie jest to standardowa łączówka, jednak da się to zrobić jeszcze lepiej. Trzeba jednak za to słono zapłacić.
Potęga talerza
Tyle już powiedzieliśmy, lecz nie doszliśmy przecież, jak sądzę, do najważniejszego - talerza. W Pro-Ject X-tension mamy potężny, ciężki talerz z aluminium. W dotychczasowych topowych modelach firma stosowała wyłącznie gruby akryl, a w tańszych - MDF. Talerz w X-tension pokryto od góry grubą warstwą winylu, która ma lepiej łączyć płytę z metalem i tłumić drgania. Temu ostatniemu służy także gruby pas z mikrogumy naklejony od wewnątrz talerza. Od wewnątrz? Talerz nie jest pełny, gdyż 2/3 jego wnętrza wyfrezowano, pozostawiając tylko szeroki "kołnierz", na który nakłada się z zewnątrz bezszwowy" pasek (o kwadratowym przekroju), przenoszący moment obrotowy z silnika oraz środkową część, do której wmontowano magnes. Podobnie jak w modelu RPM10, tak i tutaj odwrócone łożysko, na którym spoczywa talerz, wspomaga magnes.
Nie jest to łożysko magnetyczne, jakie znamy z gramofonów Transrotora, bo tutaj – tak jak w łożysku ceramicznym" Clearaudio - łoże opiera się jednak na kulce (u Pro-Jecta ceramicznej), a magnes tylko wspomaga jego działanie. Pozwala to dość efektywnie odprzęgnąć od siebie te dwa elementy i jednocześnie zmniejszyć moc silnika. Są różne teorie dotyczące stosunku: moc silnika-masa talerza, Pro-Ject wybrał klasyczny układ: mała moc tego pierwszego i możliwie największa masa drugiego. A skoro zastosował klasyczny magnes ferrytowy, chcąc pozostać przy jak najmniejszym silniku, musiał zrezygnować z części masy. Powiększenie mocy silnika wiązałoby się z przeprojektowaniem Speed Boxa a także ze zwiększeniem drgań. I wszystko kosztowałoby znacznie więcej. Myślę, że jeśli PJ zdecyduje się kiedyś na jeszcze droższy gramofon, to jego wysiłki pójdą właśnie w tym kierunku.


34 wyświetlenia

Moje GoSale   Rejestracja   Aktywacja konta  
Polecamy: Wszystko o Fretkach - O nas - Czcionka: duża średnia mała

GoSale! Wersja BETA - ZGŁOŚ PROBLEM!

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

| Katalog Stron-webweb.pl | Linksor | Katalog Stron | Katalog Dobrych Stron | Katalog stron | www.webtree.pl | Aukcje internetowe | e-katalogi.biz | Katalog Stron | CarsRental|
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
  • cheap jordans for sale
  • cheap nhl jerseys
  • cheap jerseys wholesale
  • wholesale jerseys
  • wholesale nfl jerseys china
  • jordans shoes